JĀNIS VALEINIS šaha treneris

Mājas » NEDAUDZ PAR MANI

NEDAUDZ PAR MANI

Iesākums. Šahu man iemācīja tēvs bērnībā, bet nopietni sāku par šahu interesēties vidusskolā, kad pa starpbrīžiem tika spēlētas partijas. Kad biju 12 klasē man pateica ka Rīgas Šaha skola atrodas Vecrīgā, Smilšu ielā un vienreiz, kad atrados tuvumā, tur iegāju. Satiku toreiz Līgu Unguri, kas patreiz ir Rīgas Šaha skolas direktore. Paskatoties kā es spēlēju man piešķīra otro sporta klasi, kuru es apstiprināju pirmajā turnīrā. Nākošā turnīrā es jau izpildīju 1. sporta klasi, ieņemot pirmo vietu. Tā sākās manas šaha gaitas…

Tupinājums. Iespējams labākais sasniegums man ir Latvijas jauniešu čempiona nosaukums 1997. gadā, kad pēdējā turnīra partijā izdevās uzvarēt Artūru Neikšānu, kas patlaban ir viens no Latvijas vadošajiem šahistiem. Šajā turnīrā arī izpildīju šaha meistarkandidāta nosaukumu. Tomēr drīz šahs tika atlikts mācību un darba dēļ.  Aizbraucu uz Vāciju mācīties matemātiku, kur pabeidzu gan maģistratūru, gan doktorantūru. 2007. gadā atgriezos Latvijā, sāku strādāt Latvijas Universitātē par pasniedzēju. 2014. gadā mani ievēlēja par asociēto profesoru matemātikā (varbūtību teorijas un matemātiskās statistikas apakšnozarē). Tagad pasniedzu lekcijas un strādāju ar studentiem, kas aizņem daudz vairāk laika nekā šaha spēle.

Korespondencšahs. Sāku ar to nodarboties aptuveni ap 2000. gadu, kad sāku spēlēt organizācijā IECG (International Email Chess Group), kas patlaban ir apturējusi savu darbību. Tad 2005. gadā sāku spēlēt galvenajā korespondencšaha organizācijā ICCF (International Correspondence chess federation), kur esmu uzvarējis jau diezgan daudz turnīrus un kļuvis gan par starptautisko meistaru (2009. gadā), gan par starptautisko virsmeistaru (2010. gadā). Dažos turnīros jau biju tuvu lielmeistara ballēm, tomēr vēl neesmu tās dabūjis. Labākais sasniegums iespējams ir uzvara pie 6. galdiņa Baltijas Jūras komandčempionātā, kur ieguvu pirmo vietu 16 dalībnieku konkurencē (rezultāti). Nesen kandidātu turnīrā uzvarēju divus lielmeistarus ar reitingiem aptuveni 2570 pagaidām ieņemot turnīrā pirmo vietu (rezultāti). Tomēr turnīrā paliku otrā vietā un nekvalificējos pasaules čempionāta finālam. Korespondencšahu pēdējā laikā sāk aizstāt trenera gaitas un darbs ar bērniem.

Trenera gaitas. Doma par šaha treneri man radās novērojot, kā mana meita Ieviņa samērā viegli apguva šo spēli un triju gadu vecumā mācēja jau diezgan labi to spēlēt (5 gados viņa izpildīja arī jau 4. sporta klasi šahā). 2013. gadā tika iegūts C kategorijas trenera sertifikāts. To ieguvu Latvijas Sporta Akadēmijā piecu mēnešu ilgos pūliņos, apvienojot darbu ar kursiem. Strādāju no 2013. gada februāra pagaidām divās skolās – Āgenskalna Sākumskolā un Iļģuciema Vidusskolā. Pirmie audzēkņi ir jau izpildījuši 4. sporta klasi šahā, cerams ka gaidāmi drīz citi panākumi!


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: